17 Ağustos 2017

Eğitmen-Danışman-Koçlarımız

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


EĞİTMEN – DANIŞMAN – KOÇ

Acun Erkuloğlu
Hacettepe Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği Bölümünü tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Şan Ana Sanat Dalı Koro Bölümünden mezun oldu.Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasında koristlik yaptı. Halkla İlişkiler Uzmanı da olan Erkuloğlu hala hazırda ST. Clements Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve AÖF Sosyoloji Bölümü öğrencisidir. İlk işine; Esenboğa HAVAŞ‘ta ‘’Yer Hizmetleri Sorumlusu’’ olarak başladı. Ardından çalışma yaşamına sırasıyla Mirapark Alışveriş Merkezi Halkla İlişkiler Müdürü, Mirapark Alışveriş Merkezi İşletme Müdürü, Trabzon Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi Halkla ilişkiler ve Kiracıİlişkileri Uzmanı olarak devam etti. 2011 yılında Acun Danışmanlık ve Kişisel Gelişim Merkezini kurdu. Burada yaşam koçluğu ve öğrenci koçluğu yapan Erkuloğlu, daha sonra birçok kurum ve kuruluşa çeşitli eğitimler vererek eğitmenlik hayatına başladı. 2013 yılından bu yana Trabzon Ticaret Sanayi Odası Kadın Girişimciler İcra Kurulunda, bölgede kadın istihdamını artırmaya yönelik çalışmalarda bulunarak, birçok proje de görev aldı. Trabzon Umut ve Yaşam Derneği’nin Yönetim Kurulu’nda yer alarak kanser hastası olan kadınların hayat mücadelelerine destek olmak adına projeler yazdı. Kedi ,köpek ve ördek familyasıyla mutlu mesut geçinen ve gitar çalan Erkuloğlu, Tekvando yeşil kuşak olup ,evli ve bir çocuk annesidir. İzgören ailesine katıldığından beri Türkiye Uğur Böcekleri Programı kapsamında mavi uğur böceği olarak üniversitelerde, ilkokullarda, sivil toplum kuruluşlarında gönüllü seminerler vermiştir. Özellikle ergenler, işitme engeliler, yetiştirme yurdunda yaşamını idame ettiren gençler vb. zor gruplarla çalışmaktan mutluluk duyar. İletişim, Beden Dili, Ebeveyn Koçluğu, Sunum Teknikleri, Müşteri Memnuniyeti, Eğitimcinin Eğitimi, Öfke ve Stres Kontrolü, Zaman Yönetimi konu başlıklarında eğitimler vermektedir.
Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  “Ergenim,Gerginim,Ben Kimim?”

 

 


Akif Aktuğ

Dr. R. Akif AKTUĞ, 1990 yılında Polis Akademisi’nden mezun oldu. 2015 yılında Avusturya UMİT Üniversitesi ’de bütünleştirilmiş doktora programını tamamladı. Kariyerindeki 25 yıl boyunca 4 farklı ilde, Emniyet Müdürlüğü’nün çeşitli kademelerinde görev aldı. 2014 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürü olarak Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Antalya Bölge Başkanlığı’na Polis Baş Müfettişi olarak atandı. Cinayet Büro Amirliği ile başladığı parlak kariyeri boyunca görev yaptığı her bölümde yaratıcı çözümleriyle öne çıkan Aktuğ, bir profesyonel olarak, suça ve suçun yapı taşlarına; sıra dışı, ezber bozan ve köktenci çözümler geliştirdi, uyguladı, sonuç aldı ve paylaştı. Suçluyu kovalayan değil suçun oluşumuna engel olan bu ‘polis tavrı’ görev yaptığı her yerde onun “Projeci Müdür” olarak tanınmasını sağladı. Çoğu kendisinden sonra Ulusal anlamda yankı bulan ve Türkiye’nin birçok ilinde uygulanan projelerde yer aldı. Çalışmaları ve projeleri Polis Akademisi yayınlarında yayınlandı.  İzgören Akademi’nin kardeş kuruluşu olan Elma Yayınevi’nde Genel Müdürlük yapmaktadır. Aynı zamanda İzgören Akademi’de eğitmenlik yapmakta, deneyimlerini ve projelerini paylaşmak adına seminerlerde ve konferanslarda konuşmacı olarak yer alan Aktuğ, “S.U.Ç. Sistemin Umutlu Çocuğu” adlı kitabının yazarıdır.

 

 


Atınç Büyükduykular

1975 Eskişehir doğumludur. Üniversite eğitiminden sonra, iş hayatı 1996 yılında Alarko Turizm Grubu’nda başladı. 5 yıl boyunca bu grupta İK Yöneticisi pozisyonunda görev aldıktan sonra, Martı Grup’ta bir süre insan kaynakları çalışmalarını yürüttü. Bir Fransız firması olan Sodexho’nun 5 otelinde yaklaşık 3500 çalışanın Akdeniz Bölge İnsan Kaynakları Yöneticiliği’ni yaptı. Daha sonra, Türkiye genelinde 8 lokasyonu bulunan, dünyanın en büyük seyahat acentesi olarak kabul edilen TUI Türkiye’de 4 yıl boyunca İnsan Kaynakları Müdürlüğü yaptı. 18 yıl süren dönemde, uluslararası firmalarda şirket birleşmeleri ve tüm insan kaynakları fonksiyonlarının kurulması ve yönetilmesi gibi projeleri gerçekleştirdi. Eğitmen uzmanlık programı, insan kaynakları yönetim sistemleri, yönetim becerileri, beden dili, takım çalışmaları, zaman yönetimi, iletişim, stratejik insan kaynakları gibi birçok eğitim almıştır. 2011 yılından bu yana firmaların organizasyonel gelişim alanlarında iş analizleri, görev tanımları, mülakat, süreç analizleri ile çağdaş organizasyon yapılarının oluşturulması, kurum kültürü yaratmaya yönelik çalışmalar, ücret yönetimi, performans değerlendirme çalışmaları ve kişilik envanterleri, ödüllendirme sistemleri kurma gibi konularda hizmet vermekte ve üretim sektöründe danışmanlık yapmaktadır. Bu görevinin yanı sıra, 2012 yılından bu yana İzgören Akademi Akdeniz Bölge Müdürlüğü görevine devam etmektedir

 

 


Ece Üvey

Ece Üvey, portakal çiçeklerinin açtığı vakitlerde Tarsus’ta dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Tarsus’ta tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun oldu. İnsan ve toplum kimyasına duyduğu ilgi sayesinde ikinci lisans olarak sosyoloji bölümünü bitirdi. 12 yıl boyunca çalıştığı satış pazarlama alanında 18 yeni ürünün lansmanında kilit müşteriler takımlarında görev yaptı. Bu süreçte çok sayıda mesleki eğitim almanın yanı sıra, Çukurova Üniversitesi’nde pazarlama alanında yüksek lisansını tamamladı. Halen psikoloji alanında yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir. Eğitmen Uzmanlık Programı’nı bitirdikten sonra gönüllü olarak başladığı eğitmenliğe 2012’de İzgören Akademi’de insan kaynakları alanında yürütülen projelerde Proje Uzmanı olarak göreve başlayarak danışmanlığı da eklemiştir. Bilgi ve deneyimlerini paylaşmak üzere çıktığı eğitmenlik yolculuğunda kurumsal eğitimler vermeye ve danışmanlık projelerinde görev almaya devam etmektedir. Aynı zamanda C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı’dır. 2013 yılı Şubat ayından bu yana İzgören Akademi Adana Temsilciliği’ni yürütmektedir. İletişimin 5 Anahtarı, Telefonda İletişim, Sunum Teknikleri, Eğitici Eğitimi, Takım Çalışması, Beden Dili, Stressiz Zaman Yönetimi, Satışın Şifreleri, Avucunuzdaki Kelebek, Sorumluluk Sahibi Olma, Halkla İlişkiler, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve Müşteri Memnuniyeti, İnsan Tanıma konularında eğitim vermektedir.

Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  “Müşteri İletişimi”


Erhan Özallı

Kara Harp Okulu’ndan mezun oldu. Eğitim ve Doktrin Komutanlığı “Öğretmenlik Kursu”na ve Ankara Üniversitesi “Eğitim Yönetimi” seminerine katıldı. Selçuk Üniversitesi’nde Yönetim – Organizasyon ve Sosyoloji dallarında yüksek lisansını tamamladı. 2008 yılında TSK’dan emekli olan Özallı; 2008-2009 yılları arasında İzgören Akademi Akdeniz Bölge Müdürü olarak çalıştı. Profesyonel Yönetim Becerileri, Etkili Sunum Teknikleri, Beden Dili, Takım Çalışması, Avucunuzdaki Kelebek, MOKS, Performans Yönetimi, Müşteri Memnuniyeti, Toplantı ve Zaman Yönetimi, Kurumsallaşma, Kurum Kültürü ve Yaratıcılık gibi alanlarda eğitimler aldı. Özallı, Takım Çalışması, Sunum Teknikleri, Etkili İletişim ve Beden Dili konularında eğitimler vermektedir. Hâlen İzgören Akademi Akdeniz Bölge Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

 


Ferdi Bişkin

Selçuk Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme-Üretim Yönetimi ve Pazarlama bilim dalında yapmıştır. Doktora tezini “Sağlık İşletmelerinde Müşteri İlişkileri Yönetimi” başlığı adı altında yazmıştır. 2000-2012 yılları arasında Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Hâlen Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak görevine devam etmektedir. Avrupa Birliği fonlarınca desteklenen Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi’nde kısa dönem uzman olarak, Akşehir’de İpek Halı Dokumacılığının Sürdürülebilirliğini Destekleme Projesi’nde Proje Yöneticisi olarak yer almıştır. Hem İzgören Akademi’de hem de farklı kurumlarda Beden Dili, Eğitimcinin Eğitimi, Eğitmen Uzmanlık Programı ve Avrupa Birliği Temel Eğitim Kursu ile ilgili eğitim ve seminerlere katılmıştır. Bişkin; Pazarlama Stratejileri, Pazar Bölümlendirme, Beden Dili ve Sunum Teknikleri eğitimlerini vermektedir.

 

 


Gaye Önsel

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Anabilim Dalı’nda yapmıştır. 2005 yılında Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü’nde İşe Alım Uzmanı olarak görev aldı. 2009 yılına kadar sürdürdüğü bu görevde bilişim, uluslararası mühendislik, sağlık, sosyal hizmet, basın, insan kaynakları, eğitim gibi birçok pozisyona ait seçme yerleştirme sürecini yürüttü. Önsel, Yenigün İnşaat firmasında İnsan Kaynakları Yetkilisi olarak görev yapmıştır. Şu an İzgören Akademi’de İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Önsel, İnsan Kaynakları alanında eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Yenibiris.com ve kuraldisidergi.com adlı sitelerde yazıları yayımlanmaktadır.

Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri: “İş Görüşmesine Hazır mısınız?”

 

 


Gökçen Kayınova Acuner

Hacettepe Üniversitesi İİBF Fakültesi’nin ardından Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nü tamamladı. 1998 yılında İzgören Akademi’de Şerif İzgören’in asistanı olarak ilk iş hayatına adım attı. Daha sonra sırasıyla Halkla İlişkiler Müdürü, İnsan Kaynakları Müdürü görevlerini yürüttü. 2005 yılında İzgören Akademi Kayseri Bölge yapılanmasını kurarak Kayseri Bölge Müdürü olarak görev yaptı. 2016 yılı itibariyle İstanbul İzgören Akademi’de danışman ve yönetici koçu çalışmakta ve kurumların eğitim ihtiyaç analiz çalışmalarında, iş geliştirme, sistemleşme ve kurumsallaşma danışmanlık süreçlerinde, danışman ve koç olarak görev almaktadır. NLP Practitioner, NLP Master Practitionar ve NLP Designer sertifikalarına sahiptir. İnsan Kaynakları Yönetimi, Profesyonel Yönetim Becerileri, Etkili Sunum Teknikleri, Pazarlama ve Satış gibi pek çok kişisel gelişim eğitimini tamamlayarak tüm aldığı bu eğitimleri ve 16 yıllık iş tecrübesini koçlukla birleştiren Acuner, FA Coach Academy’de “Advanced Coaching Training” eğitimi ve ICF onaylı profesyonel koçluk modülü olan ACSTH modülünü tamamlamıştır.

 

 


Gökhan Okçu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunudur. Eğitim hayatının ardından askerlik görevini tamamladı ve çalışma hayatına başladı. 15 yılı aşkın süreyle, özel sektörde üretim, satış, eğitim ve danışmanlık alanlarında stajyerlikten, yöneticiliğe farklı pozisyonlarda çalıştı. Üniversite ve iş yaşantısı süresince yurt içinde ve yurtdışında çeşitli projelere katıldı. Proje üyesi, lideri ve koordinatörü olarak çalıştı. Uluslararası NLP Practitionar sertifikası sahibidir. İş yaşantısının büyük bölümünde teknik altyapısı yüksek profesyonel cihazların satışında, satış yöneticisi, mühendisi, danışmanı ve aplikasyon uzmanı olarak çalıştı. Bu süreçte işi gereği aldığı teknik eğitimlerin yanı sıra, birçok kişisel gelişim programını tamamladı. Üniversiteler, araştırma kurumları ve sektör firmalarında teknik eğitimler, sivil toplum kuruluşlarında ise çeşitli konularda eğitimler verdi. 2011 yılında İzgören Akademi Eğitmen Akademisi’ne katıldı ve başarıyla tamamladı. Aynı yıl akademide İş Geliştirme Yöneticisi ve Türkiye Uğur Böcekleri Programı danışmanı olarak çalışmaya başladı. Motivasyon, Başarı, İletişim, Beden Dili, Satış, Takım Çalışması, Eğitici Eğitimi, Sunum Teknikleri, Bireysel Algı Yönetimi konularında eğitimler vermektedir. Eş zamanlı olarak kurumun projelerinde danışmanlık yapmaktadır. “Aceleci Sinek Süte Düşer!” kitabının yazarıdır.

Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  “Beyin Bedava”“Satışta 25. Saat Etkisi”“Neden Seminer”

 

 


Gökhan Yenipazar

Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 15 yıllık iş hayatında, turizm, kimya, akaryakıt, otomotiv ve lojistik sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubunda Satınalma Müdürlüğü ile Pazarlama ve Satış Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Hâlen grubun lojistik şirketinde Genel Müdür olarak görev yapmakta olup, aynı bünyede bulunan şirketlerde iç eğitimler vermektedir. Katıldığı çeşitli mesleki yeterlilik ve gelişim programlarına ek olarak, Takım Çalışması, Sunum Teknikleri, Beden Dili, Eğiticinin Eğitimi, Diksiyon ve Etkili Konuşma, Etkili İletişim eğitimleri alan Yenipazar, İzgören Akademi Eğitmen Uzmanlık Programı’na katılmıştır. Etkili İletişim, Takım Çalışması ve Beden Dili konularında eğitim vermektedir.

 

Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri: “Bir Bakışta Beden Dili”

 

 


Hilal Doymuş

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirmiştir. Üniversite yıllarında Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu’nun kurulmasında etkin rol almış ve Türk Psikologlar Derneği’nde öğrenci temsilcisi olarak görev yapmıştır. 1999 Marmara Depremi sonrasında bölgede yapılan Travma Sonrası İyileştirme Çalışmalarında gönüllü olarak hizmet vermiştir. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Topluluğu’nun yeniden faaliyete geçmesini sağlamış ve 2001 yılında yapılan ulusal öğrenci kongresinin başkanlığını üstlenmiştir. Aynı üniversitede klinik psikoloji yüksek lisansını tamamladıktan sonra beş yıl süreyle Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Erişkin Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda görev yapmıştır. Sonrasında özel bir muayenehanede psikoterapist olarak çalışırken aynı zamanda Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde ve Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nde misafir öğretim görevlisi olarak dersler vermiştir. Bu süre içerisinde farklı kurumlara psikolojik danışmanlık hizmeti vermeye devam etmiştir. Ankara Üniversitesi Beyin Araştırmaları Merkezi (BAUM) bünyesinde TÜBİTAK bursiyeri olarak yürüttüğü “Bipolar Bozuklukta Farmakoterapi ve Nöropsikolojik İşlevler” konulu çalışmalar, Türkiye Psikiyatri Derneği tarafından 2011 yılında ödüle aday gösterilmiştir. İki yıl süreyle Türkiye Psikiyatri Dergisi’nde yayın kurulu üyeliği yapmıştır. Kerem Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti’yi kurarak kurumsal alanda psikoloji tabanlı hizmetler vermiş, sonrasında İzgören Akademi’ye katılmıştır. İzgören Akademi Eğitmen Uzmanlık Programı mezunudur. Akademi bünyesindeki projelerde eğitmenlik ve danışmanlık çalışmaları devam etmektedir. Öfke ve Stres Yönetimi, İletişim Becerileri, Çatışma Yönetimi, Sunum Teknikleri, Eğitimcinin Eğitimi verdiği eğitimlerden bazılarıdır. Türkiye Uğur Böcekleri Derneği’nde gönüllü olarak seminerler vermeye devam etmektedir. Türk Psikologlar Derneği ve Türkiye Uyku Tıbbi Derneği üyesidir. Bir çocuk annesidir.
Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  “Öfke Kontrolünü Sağlamak İçin 15 Altın Anahtar ““Öfke Yönetimi”

 

 


İnan Acılıoğlu

İnan Acılıoğlu; 1995 yılında İzmir Fen Lisesi’nden, 1999 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun oldu. 18 yıllık iş yaşamında küresel ve yerel, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde ve holdinglerinde çalıştı. Hızlı tüketim ürünleri, perakende, otomotiv, ilaç, bankacılık ve savunma sanayi sektörlerinde tecrübeler edindi; 240 kişi gibi büyük ekiplerde yöneticilik yaptı. 6 Sigma Kara Kuşak olarak yaklaşık 20 Milyon USD tasarruf sağlayan 50’nin üzerinde proje tamamladı. Küresel 2 farklı şirkette toplam 7 projesi “En İyi Uygulama(Best Practise)” seçilerek diğer ülkelerde uygulanmaya layık görüldü. Küresel bir firmada İşveren Markası projesinde üniversitelerde genç kuşak için yapılan çalışmalara liderlik ederek başarı ödülü aldı. Y kuşağı, kişilik tipleri, liderlik konularında eğitimler vermekte ve Türkiye’nin önde gelen bir holdinginde üst düzey yönetici olarak operasyonel mükemmellik ve dijital dönüşüm çalışmalarına liderlik etmektedir. Ve en özeli, Ela isminde bir prensesin babasıdır.

 

 


Oytun Yumşak

2003 yılında Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Biriminde 4,5 yıl görev yaptı. Görev süresi boyunca Sayılarla Fethiye adında 2 adet yayın çıkaran Yumşak; hâlen İzgören Akademi Akdeniz Bölge Müdürlüğü’nde Kurumsal Projeler Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Etkili İletişim, Beden Dili, Sunum Teknikleri, Profesyonel Yönetim Becerileri, Satış ve Pazarlama, Takım Çalışması, Diksiyon konularında eğitimler aldı. Yumşak, Takım Çalışması, Beden Dili, Kendi Hayatının Lideri Ol konularında eğitimler ve seminerler vermektedir.

 

Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  “Sunumda Heyecanla Baş Etme”

 

 


Ömer Emre Kaya

Ömer Emre Kaya, 1979 yılında Ankara’da doğdu. Yükseköğrenimini Gazi Üniversitesi’nden “İşletme” dalında lisans, “Yönetim/Organizasyon” dalında yüksek lisans dereceleri alarak tamamladı ve “İşletmelerde Planlama ve İş Planı” konulu bir bitirme tezi hazırladı. Üniversite dönemi boyunca yarı zamanlı olarak hizmet sektöründe kongre organizasyonu alanında çalıştı ve aynı zamanda uluslararası bir öğrenci organizasyonu olan AIESEC Ankara şubesinde gönüllü faaliyetlerde bulundu. 2002 – 2015 yılları arasında “Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi”, “ABB Enerji”, “U.S. Land Title LLC”, “British Council” gibi kurumlarda eğitim, danışmanlık, bilişim, proje yönetimi ve dış kaynak kullanımı alanlarında koordinatör, eğitmen ve danışman olarak görev yaptı. Dünya Bankası, KOSGEB, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve özel sektör kuruluşları tarafından fonlanan pek çok projede teklif hazırlama ve proje içeriğinin uygulanması ile ilgili çalıştı. “İş Planı Hazırlama”, “Fizibilite”, “Girişimcilik ve İş Kurma Süreçleri”, “Proje Yönetimi”, “Pazarlama Planlaması”, “Bireysel Vizyon Gelişimi” eğitimleri verdi. “İş Planlaması”, “Stratejik Yönetim ve Planlama”, “Pazarlama Planlaması”, “Organizasyon Yapılandırma ve Re-Organizasyon” ve “Süreç Yönetimi ve İyileştirme” alanlarında danışmanlık faaliyetleri yürüttü. 2016 yılının başında İzgören Akademi’de Danışmanlık Projeleri Yöneticisi, Danışman ve Eğitmen olarak görev yapmaya başladı. Hâlen İzgören Akademi’de bu görevlerine devam ediyor.

 

 


Özlem Afacan Erbaşlar

Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu ve aynı fakültede Ekonomi alanında yüksek lisansını tamamladı. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Pedagojik Formasyon eğitimini aldı. 2000 yılında öğretmen olarak iş hayatına başladı. 2004 yılı itibari ile özel sektöre geçiş yaptı, Elipsan A.Ş’de Kalite Yönetim Sistemleri Yöneticiliği ve Yönetim Temsilciliği yaptı, sistemleşme çalışmalarını yürüttü. 2006 yılında Orhan Holding bünyesinde yer alan Sanyo Klima Bursa Genel Merkezi’nde, İstanbul, İzmir ve Ankara Bölge Müdürlükleri’nde “Hizmette Kalite Yönetimi” anlayışının yaygınlaşması için sistemleşme çalışmalarını başlattı ve başarıyla tamamladı. Yalın Yönetim, 6 Sigma, 5S eğitimleri aldı ve bu bağlamda süreç iyileştirme projelerini yürüttü. 2008 yılında yine Orhan Holding bünyesinde yer alan Matay Egsoz’da Sürekli İyileştirme departmanında görev yaptı. 2010 yılında İzgören Akademi Bursa Bölge Müdürlüğü kurucu ortağı oldu. 2010 yılından 2013 yılına kadar Kurumsal Projeler Yöneticisi olarak çalıştı. 2013 Mart ayında İzgören Akademi Bursa Bölge Müdürlüğü görevini devraldı. Eğitmen Uzmanlık Programı ve Beden Dili Eğitimcinin Eğitimi sertifika programlarını tamamladı. Uluslararası Başarı Psikolojisi (NNLP) Practitioner, Başarı Psikolojisi (NNLP) Master sertifikalarına sahiptir. Erbaşlar İzgören Akademi Yönetici Koçu ve Danışmanıdır. Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF’ın ACSTH onaylı “Yönetici Koçluğu” ve Yönetim Danışmanları Derneği’nin “Yönetim Danışmanlığı“ eğitimlerini aldı. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında ikinci yüksek lisansını tamamladı. “İş Yaşamında Bireyin Kendini Tanıması ve İletişim Kalitesine Etkisi” adlı saha çalışmasını yürüttü. Erbaşlar aynı zamanda Elma Yayınevi’nden çıkan “İbrahim’in Elma Yanakları” adlı çocuk kitabının da yazarıdır.

 

 


Şehnaz Dereli

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimini İşletme Yönetimi alanında tamamladı. İki yıl yerel ve yaygın medya sektöründe çalışan Dereli, 1999-2013 yılları arasında Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün yanı sıra, eş zamanlı olarak 2007-2013 yılları arasında TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu Koordinatörlüğü görevini sürdürdü. Ayrıca aynı kurum içinde çok sayıda AB projesinde koordinatör ve danışman olarak çalışan Dereli, Liderlik, İnsan Kaynakları Yönetimi, İletişim Becerileri, Proje Yönetimi, Takım Çalışması, Girişimcilik, Toplam Kalite Yönetimi gibi alanlarda eğitimler almaya devam etti. 2013 yılında İzgören Akademi Karadeniz Bölge Müdürlüğü’nün kurucu ortağı ve Karadeniz Bölge Müdürü olarak kariyerine devam eden Dereli, Eğitmen Akademisi’ni başarılıyla tamamlamasının ardından İzgören Akademi’de Takım Çalışması, Etkili İletişim ve Beden Dili ve Müşteri İlişkileri Yönetimi konularında eğitimler vermektedir.

 

 


Ahmet Şerif İzgören

1965 yılında İzmir’de doğdu. Kuleli Askeri Lisesi’nin ardından 1987’de Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi Bölümü’nden mezun oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde üsteğmen rütbesine kadar görev yapan İzgören, 1991 yılında TSK’ dan istifa ederek ayrıldı. Bursa’da, Ankara Üniversitesi TÖMER’in kurucu müdürlüğünü yaptı, daha sonra özel sektörde iki şirkette genel müdürlük görevlerinde bulundu. 1996 yılında Academy Internatıonal’ı kurdu. 1998-2003 yılları arasında, İngiltere’deki Northampton Üniversitesi Sunley Management Center’la iş birliği projesini yürüttü. 2001 yılında, bir yıl KKTC’de Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde öğretim üyeliği görevinde bulundu. İzgören, İngiltere, Danimarka, Almanya, Avusturya gibi ülkeler de dâhil olmak üzere 2000’i aşkın eğitim ve seminer verdi. Türkiye Uğur Böcekleri Projesi’nin kurucu liderliğini yaptı. Projenin amacı dürüstlük, iş kalitesi, girişimcilik değerleriyle birlikte hoşgörü ve yurt sevgisi ilkelerini yaymaktır. Projeye katılan gençler aldıkları eğitim sonrası Çocuk Esirgeme Kurumları, ceza evleri, ilköğretim okulları ile Anadolu’nun birçok kasaba ve köyünde 362.000’i aşkın vatandaşımıza ücretsiz eğitimler vermiştir. Türkiye Uğur Böcekleri Projesi kapsamında Ahmet Şerif İzgören de gönüllü bir uğur böceğidir. Ayrıca yayımlanmış 20 kitabı vardır.

Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri: “Avcunuzdaki Kelebek”“Avcunuzdaki Kelebek Seminer”“Ahmet Şerif İzgören’le Söyleşi”, “Dikkat Vücudunuz Konuşuyor”“Etkili İletilşim”,“Hayatımız Film Seminer”, “Profesyonel Yönetim Becerileri”, “Sunum Teknikleri”“Takım Çalışması”“The Butterfly Inside Your Palm (English Subtitles)”, “Türkiye’de İyi Öğretmen Olmak”

 

 


Tülay Üstündağ

1961 yılında Ankara’da doğdu.  1984 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Teknoloji Eğitimi Bölümü’nde lisans öğrenimini tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı’nda 1988 yılında yüksek lisans ve 1997 yılında doktora derecelerini aldı. KKTC’de Atatürk Öğretmen Akademisi’nde öğretim elemanı, sonrasında TED Ankara Koleji Vakfı Genel Müdürlüğü Program Geliştirme Ölçme Değerlendirme Merkezi’nde Program Geliştirme Uzmanı olarak görev yaptı. Ondokuz yıla yakın süre Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim Ana Bilim Dalı’nda öğretim elemanı olarak çalıştı. Kamu ve özel sektördeki kimi projelerde katılımcı, danışman ya da yürütücü, kimi projelerde de hakem kurulu üyesi oldu. Alanıyla ilgili çeşitli düzeylerde, 81 ilde ve KKTC’de; ders, kurs, festival, sunu, seminer, TV, radyo konuşmaları ve atölye çalışmalarına katıldı. Ulusal ya da uluslararası düzeyde çeşitli sertifikalar ve katılım belgeleri aldı. İzgörenAkademi’de eğitmen-danışman, program geliştirme uzmanı, yaratıcı drama lideri/eğitmeni olarak görev yapmakta, değişik meslek gruplarındaki bireylere, Eğitimde Yaratıcı Drama, Program Geliştirme, İnsan İlişkileri, Yaratıcılık ve Yaratıcı Problem Çözme, Eğitimcinin Eğitimi, Etkili Sunuş Teknikleri, Etkili İletişim Becerileri, Yaratıcı Drama Yoluyla Yaratıcılığın Ortaya Çıkarılması, İletişimde Beden Dili eğitimleri ve seminerleri vermektedir. Ondan fazla sivil toplum kuruluşunda gönüllüdür. Bu kuruluşlarda; genel sekreter yardımcısı, ikinci başkan, onur kurulu üyesi, danışma ve yazı kurulu üyelikleri yapmıştır. İzgören Akademi’nin Türkiye Uğur Böcekleri Projesi’nde Mavi Uğur Böceğidir. Yaratıcı Drama Öğretmenimin Günlüğü, Yaratıcılığa Yolculuk ve Şişman Kız Tombul Teyze kitaplarının yazarıdır.

www.tulayustundag.com

Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  “İş Yaşamında Öncü Olmak”

 

 


Umut Sav

Umut Sav, İşletme Bölümü’nden sonra ODTÜ’de Eğitimde İnsan Kaynakları Geliştirme Yüksek Lisansını tamamladı. Aynı Üniversite’de Eğitim Yönetimi ve Planlaması üzerine doktora öğrenimini sürdürmektedir. PERYÖN, Ulusal Girişimcilik Konseyi, İnsan Hakları ve Kalkınma Derneği üyesidir. Türkiye Uğur Böceklerinde Mavi Uğur Böceği olarak gönüllü eğitim ve seminerler vermektedir. 1.800 günden fazla eğitim ve danışmanlık çalışması yürütmüştür.

AIESEC Türkiye Genel Başkanlığı yaptıktan sonra çeşitli firmalarda proje yöneticiliği yaptı. 2004 yılından bu yana İzgören Akademi’ de Genel Müdür, Eğitmen ve Danışman olarak çalışmaktadır. Şirket ortağıdır. Akademi’nin sistemleşmesine, faaliyet büyüklüğünün 7 kat artmasına, Antalya, Bursa, Kayseri, Kocaeli ve Samsun Bölge Müdürlüklerinin kurulmasına katkı vermiştir. Kurumlara kültürel ve stratejik dönüşüm, yönetim danışmanlığı ve toplantı moderasyonu hizmetleri vermekte, yönetici ve eğitmen yetiştirme eğitim programları tasarlamakta ve yürütmektedir. Şu ana kadar farklı sektörlerden, farklı büyüklüklerde 300’den fazla kurumla eğitim ve danışmanlık projesi yürütmüştür.

2009-2010 yıllarında TRT Ankara Radyosunda yönetim üzerine haftalık program yapmıştır. 2013 Ekim – 2015 Aralık arasında TRT Okul kanalında her Pazartesi “Hayat İşte” programını canlı yayın olarak yapmıştır.

Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  “Kaplumbağa Terbiyecisi’nin Sırrı”“Kaplumbağa Terbiyecisi’nin Sırrı Seminer”

 

 


Veysel Sami Berikan

Veysel Sami Berikan, ilk ve orta öğrenimi İzmir’de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro – Oyunculuk Dalı’ndan mezun oldu. LIVCON NLP Master, Certified Coach ve Trainer Training Eğitimlerini tamamladı. İzgören Akademi Eğitmenlik Uzmanlık programını bitirdi. Zihin Haritası Eğitimci Eğitimi aldı. Tiyatro alanında oyunculuk, yönetmenlik, eğitmenlik ve yöneticilik yaptı. Tiyatronun yanı sıra çeşitli yerel televizyon ve radyo kanallarında program yapımcılığı ve sunuculuklar; çeşitli ulusal televizyon kanallarındaki dizilerde ise küçük roller üstlendi. Anaokulundan itibaren, her yaş grubuna yönelik eğitmenlikler yaptı. Bireysel ve kurumsal eğitimler verdi.

Veysel Berikan, halen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçısıdır. Pınar Süt Çocuk Tiyatrosu, Ford Otosan Engel Tanımaz Tiyatro Kulübü, Evyap Port Deniz Yıldızı Tiyatro Kulüpleri’nin kuruluşu gibi birçok süreçte, kurumlarda iletişim odaklı sanat faaliyetlerini hayata geçirmiştir. Bir Artı İki Kişisel Yaratıcılık Atölyesi’nde ise tiyatro ve performans koçluğu uygulamaları yapmakta; ‘Ayna’ adlı bir de farkındalık atölyesini hayata geçirmektedir.

Berikan, İzgören Akademi bünyesinde Beden dili, Diksiyon, Hitabet, Eğitimcinin Eğitimi, İletişim ve Sunum Teknikleri eğitimleri vermektedir. Eğitimlerinin yanı sıra kişisel iletişim becerilerini arttırmak isteyen farklı meslek gruplarındaki kişilere özel atölye çalışmaları gerçekleştirmektedir.

Vizgo Uzaktan Eğitim Setleri:  “Diksiyon ve Hitabet”

 

 


V. Koray Çelik

Ailesinin şirketlerinde elde ettiği deneyimlerle birlikte İşletme Bölümünü bitirdikten sonra profesyonel satış hayatına atıldı. 2001 yılından itibaren sektöründe lider kurumlarda satış pazarlama ve bayi satış kanalı kurma, geliştirme, yönetme ve denetleme konularında deneyimler edindi. Roche’da ve Abdi İbrahim’de Tıbbi Satış Mümessili olarak çalıştı. 2006 yılında Abdi İbrahim İlaç Sanayi A.Ş’ de Diyabet Grubunun Bölge Müdürü olarak görev aldı. 2009 yılında kariyerine farklı sektör ve iş deneyimleri eklemek adına Telekomünikasyon sektörüne geçiş kararı aldı. Vodafone Telekomünikasyon A.Ş’de Akdeniz Bölge Satış Yöneticisi olarak görev yaptı. Bayi Satış Kanalı kurma, geliştirme, yönetme, denetleme alanlarında deneyimler edinmeye başladı. 2014 yılında elektronik güvenlik hizmetleri konusunda sektör ve Türkiye lideri olan Pronet’te Akdeniz Kanal Geliştirme Müdürü olarak görev aldı. Potansiyel bayi adayları bulmak ve bu yatırımcıları Pronet Çözüm Ortağı olarak sisteme dahil etme çalışmalarını yürüttü. Eğitmen Uzmanlık Programını başarıyla tamamlayarak İzgören Akademi’ye katıldı. Akademi’de tam zamanlı eğitmen ve danışman olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

 


Volkan Karaca

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 2000 yılında mezun oldu. 1999 yılında henüz üniversite son sınıftayken, profesyonel iş hayatına otomotiv sektörüyle ilk adımı atma fırsatını yakaladı. Otomotiv sektörünün lider firmalarından Renault-Mais Şirketler grubunda 4 farklı ilde 5 yıl süresince, satış ve pazarlama alanında sırasıyla satış danışmanlığı, satış müdürlüğü ve bölge müdürlüğü görevlerinde bulundu. Özellikle yöneticilik yaptığı dönemde yeni faaliyete geçen şubelerdeki ekiplerinin kurulmasında, yeni pazar araştırmalarında ve satış hacimlerinin arttırılmasında etkin rol oynadı. 2004 yılında ise otomotivin mutfağında çalışmayı kafasına koymasıyla aynı markanın üretim şirketi olan Oyak-Renault Fabrikalarına transfer oldu. Lojistik akışların farklı birimlerinde yöneticilik yaptıktan sonra 2009 yılında Fabrika Üretim Planlama Sorumlusu olarak görev değişikliği yaptı. Mevcut görevine devam etmekledir. Geride bıraktığı süreler içerisinde 4 farklı yeni araç projesinin planlama ve üretim etaplarının fabrikaya entegrasyonu ile sorumluluğunu yürüttüğü, “Hedeflenen sürelerde aracın üretilmesi ve teslim edilmesi” konularıyla ilgili tüm Renault Grubu’ndaki fabrikalar arasında benchmark olmasında önemli katkıları bulundu. Eğitim alanına duyduğu ilgi ve edindiği tecrübeler dâhilinde, firma bünyesindeki Eğitim Enstitüsünde uzmanı olduğu konularla ilgili eğitmenlik faaliyetleri de yürütmektedir. Üniversite dönemi ve öncesinde turizm sektöründe, konaklama birimlerinden tur rehberliğine kadar farklı alanlarında da çalışarak paha biçilmez insan tecrübelerine sahip oldu. Otomobillere olan tutkusunun bu günlere gelmesinde ve gelişiminde yadsınamaz bir katkısı olduğunun bilincinde olarak, sahip olduğu klasik aracıyla fırsat buldukça Klasik Otomobil Rallilerine katılmaktadır. İzgören Akademi ile yolları 2015 yılında profesyonel anlamda kesişmiş ve Akademi’de eğitmenlik yapmaktadır. İzgören Akademi bünyesinde, Eğitmen Akademisi ile Beden Dili Eğitimcinin Eğitimi Programları mezunu ve Oyak-Renault Yöneticinin Eğitimi Programı sertifikası sahibidir. Türkiye Uğur Böcekleri Programı kapsamında mavi uğur böceği olarak gönüllü seminerler vermektedir. İzgören Akademi bünyesinde Satışın Şifreleri, Müşteri Memnuniyeti, Beden Dili, Avucunuzdaki Kelebek (Motivasyon), İletişimin 5 Anahtarı, Takım Çalışması, Sunum Teknikleri ve İmaj Yönetimi Eğitimlerini vermektedir. Evli, Eda ve Ceyda adında iki prensesin babasıdır.

 

 


Yusuf Doğan

1979 yılında Sivas’ta dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1997 yılında giriş yaptığı Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden, 2002 yılında mezun oldu. Öğrencilik yıllarında mağazacılık sektöründe, mezun olduktan sonra ise bankacılık sektöründe çalışmış olsa da; asıl çalışmak isteği sektör olan otomotiv dünyasına 2004 yılında bir sanayi kenti olan Bursa’da OYAK-RENAULT Otomobil Fabrikalarında işe başlayarak dahil oldu. Lojistik mesleği ile adım attığı sektörde günlük akışları; iş güvenliği, kalite, maliyet ve süre hedeflerine bağlı kalarak yönetirken, içinde bulunduğu dönemde üretim kapasitesinin artmasıyla birlikte büyümenin lojistik alanlarda ve süreçlerdeki etkisine yönelik projelerde yer aldı. Bu kapsamda kısa süreli görevler sayesinde Fransa’daki meslektaşlarıyla çalışma fırsatı buldu. 2010 yılına gelindiğinde Renault-Nissan ittifakının üretim sistemi olan (APW- Alliance Production Way) organizasyona geçti ve 4 yıl boyunca bu sistemin Renault tedarikçilerinde uygulanmasında (STF- Supplier Task Force) görevler aldı. İlgili dönemde 20’den fazla tesiste uzun soluklu çalışmalar yönetti. 2014 yılında ise kendisi için kariyerindeki en önemli dönüm noktalarından biri olarak tanımladığı, Rusya AVTOVAZ Lada Otomobil Şirketinde Lojistik ve Tedarik Zinciri organizasyonunda danışman olarak çalıştı. Bu süreçte birçok ulustan çalışanın bir araya geldiği proje gruplarında aktif roller üstlenerek stratejik hedeflerin gerçekleşmesinde katkılar sağladı. 2015 yılında yurda döndüğünde bu kez satınalma direktörlüğü bünyesinde yine tedarikçi geliştirme uygulamaları olan MONOZUKURI ve THANKS çalışmalarını yürüttü. Uzmanlaşma fırsatı bulduğu danışmanlık faaliyetlerini daha serbest ve bağımsız bir şekilde gerçekleştirmek amacıyla 2016’da şirketinden ayrıldı. 12 yılı aşan bu süreçte; Renault grubunu, pek çok çalışan gibi, bir okul olarak gören Yusuf Doğan; Türkiye, Fransa, Romanya ve Rusya’da pek çok kişisel ve mesleki gelişim eğitimleri almıştır.

Şu anda çalışmalarını yurt içinde ve yurt dışında danışmanlık faaliyetleri ile devam ettirmektedir. Bu alandaki amacı; üretim ve hizmet sektöründe şirketlerin yalın bakış felsefesi ile karlılıklarını ve rekabetçiliklerini arttırma yolculuklarında onlarla mesai birliği yapmaktır. Gezmek, farklı kültürleri keşfetmek, spor yapmak ve belgesel izlemek hobileridir. İyi derecede İngilizce ve Fransızca, temel seviyede de Rusça ve İtalyanca bilmektedir.

 

 


Yasemin Kaya

Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm Otelcilik İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Çalışma yaşantısına 1998 yılında Yapı Kredi Bankası’nda başladı. Burada 7 yıl çalıştıktan sonra 2005 yılında görevinden ayrıldı. 2008 yılına kadar uluslararası nakliyat ve gümrükleme alanlarında çalıştı. Kaya, Yönetici ve Kurumsal Koçluk Sertifikası aldıktan sonra bu alanda danışmanlık yapmaya başladı. 2008 yılında TUP Projesi ve İzgören Akademi ile tanıştı. Katıldığı İzgören Akademi Eğitmen Akademisi Programı neticesinde kariyerine halen İzgören Akademi kurumunda Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğü eğitmeni olarak devam etmektedir. Uluslararası Koçlar Federasyonu’nun sertifikalı koçudur. Kaya, Etkili İletişim, Beden Dili, Takım Çalışması ve Sunum Teknikleri alanlarında çalışmalar yürütmektedir. Aynı zamanda eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

 

 


Zafer Parlak

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde yüksek lisans ve doktora yaptı. Kendini profesyonel öğrenci olarak tanımlayan Dr. Parlak daha sonra İktisat ve Uluslararası İlişkiler dallarında iki ayrı lisans öğrenimi gördü. 2005 yılında Beykent Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünden ikinci yüksek lisans diplomasını aldı. Birden çok hakemli dergide makaleleri yer alan Parlak, 1987-2005 yılları arasında Maltepe ve Kuleli Askeri Liselerinde İngilizce öğretmeni ve grup başkanı olarak görev aldı. Doktora sonrasında Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü, Dokuz Eylül Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde dörder yıl; Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri-Edebiyatları ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinde ise üç yıl yarı zamanlı öğretim üyesi olarak ders verdi. Yaşar Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünün kurucuları arasında yer aldı. İzmir Ekonomi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde üç yıl çalıştıktan sonra yine İzmir’de görev aldığı üniversitede bölüm başkanlığını yaptığı Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümünü kurdu ve aynı zamanda fen-edebiyat fakültesi dekan yardımcılığı görevini yürüttü.

1991 ve 2003 yıllarında ABD, San Antonio, Defense Language Institute’de Dil Öğretiminin Yönetimi başlıklı eğitimleri aldı. Atlas Dergisi’nin muhabiri olarak Arizona, Oklahoma ve Teksas’ta Kızılderili rezervasyonlarında araştırmalar yaptı. Yurt içi ve yurtdışında çok sayıda konferansa konuşmacı olarak katıldı; Erasmus Akademik Değişim programı çerçevesinde Polonya ve Romanya’da akademik çalışmalar yürüttü. Kültürel ortamın bireysel ve toplumsal gelişimdeki rolü, ulusal ve uluslararası gönüllü hizmet kuruluşları,  kültürlerarası ilişkiler ve dilsel etkileşim konularında araştırma ve çeviriler yapmakta, yazılar yazmaktadır. Doğa sporları tutkusuna ek olarak, bisikleti hayatının bir parçası olarak görmekte, mümkün olduğunca uzun süreli bisiklet turlarına katılmaktadır.

İzgören Akademi’de İletişimin 5 Anahtarı, Profesyonel Yönetim Becerileri, Raporlama Teknikleri, Takım Çalışması, Toplantı Yönetimi, Yazılı İletişim, Eğitimcinin Eğitimi, Beden Dili ve Sunum Teknikleri başlıklarında eğitimler vermektedir. Dr. Parlak, mesleki kuruluşlara ek olarak Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı (TÜRGÖK), Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV), Buğday Derneği, Kültür Araştırmaları Derneği, Türkiye Amerikan Etüdleri Derneği üyesidir. Uğur Böcekleri Derneği Lideri ve Mavi uğur Böceği olan Dr. Parlak bu kapsamda gönüllü eğitimler vermektedir.

 

 


Zeynep Ertürk

Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun oldu. TRT Ankara Televizyonu’nda bir yıl boyunca, Seynan Levent ile “Akşama Doğru” programının yapım aşamasında görev aldı. 2003 yılından itibaren Inditex Türkiye ZARA Mağazalarında 7 yıl Mağaza Müdürlüğü görevinde bulundu. Aynı zamanda 7 yıl boyunca Türkiye’deki tüm ZARA mağazalarında çalışan bölüm ve mağaza müdürlerinin eğitimlerini gerçekleştiren Zeynep Ertürk, mağazada görev yaptığı süre boyunca Inditex “Eğitici Satış Danışmanı Yetiştirme Programı”nda pilot mağaza yöneticisi olarak rol aldı. 2010 yılı itibariyle İzgören Akademi bünyesinde Kurumsal Projeler Yöneticisi ve eğitmen olarak çalışmaya başladı. 2012 yılında Alman Perakende markası Tchibo’da sırasıyla Mağazalar Satış Bölge Müdürü ve Türkiye Eğitim ve Gelişim Koordinatörü pozisyonlarında çalıştı. 2015 yılında Alman “C&A” perakende markasında Mağazalar Bölge Satış Müdürü olarak görev yaptı. Ertürk, 2016 yılı itibariyle Pronet Güvenlik’te İnsan Kaynakları Eğitim Direktörü olarak görevine devam etmektedir. Almanya “Coverdale Eğitmenlik Okulu” Eğitimcinin Eğitimi Programını, Uluslararası NNLP Practitioner ve master programını ve ICF onaylı “Uluslarası Adler Koçluk Becerileri” Programını tamamlamıştır. Bugün, İmaj Yönetimi, İletişim, Beden Dili, Takım çalışması, Mağazacılıkta Görsel Düzenleme, Satış Teknikleri ve Müşteri Memnuniyeti konularında eğitimler ve mağaza danışmanlık hizmetleri vermektedir.

 

 


Zeynep Ertuğrul

1998 yılında Ankara Üniversitesi’nden Ziraat Mühendisi olarak mezun oldu. Çalışma yaşantısına 2000 yılında İzgören Akademi’de Finans ve İdari İşler biriminde başladı. 2009 yılında şirket ortağı olan Günday, hâlen kurumda Kurumsal Projeler Direktörü, Danışman ve Yönetici Koçu olarak çalışmaktadır. Birçok kurumun eğitim ihtiyaç analizi, iş geliştirme, kurumsallaşma, sistemleşme ve yönetici geliştirme programlarında danışman ve koç olarak görev almaktadır. Liderlik, İnsan Kaynakları Yönetimi, Kariyer Planlama, Mülakat Teknikleri, Takım Çalışması, Satış-Pazarlama, Proje Yönetimi, Deneyimsel Tasarım Öğretisi, Eğitmen Uzmanlık programlarını ve “Advanced Coaching Training” eğitimi ile ICF onaylı profesyonel koçluk modülü olan ACSTH modülünü tamamlamıştır. Günday, Uluslararası NLP Practitioner sertifikası sahibidir.