Aman, Acele Edin!

Evet, herkesin dilinde; “çağ çok hızlı”. Ama Allah’tan bu hızla baş edeceğimiz bir yığın ayrıntıya sahibiz.

Asansördeki kapı kapama düğmesi mesela: Asansöre bineriz. Tuşların olduğu levhada, önce gideceğimiz katın düğmesine basarız. Sonra? Asansör kapısını, kendi zamanı ile değil, bizim istediğimiz zamanda kapatan o düğmeye de basarız, değil mi? Oh be. Bakmayın az göründüğüne, hele bir de plazada çalışıyorsak eni konu bayağı bir saniye kazanırız.

Ya telefon mesajlarımız? Nbr? Mrh. Öpt… Kısaltmalarla aranız nasıl? İyi olmalı. O harf fazlalığı da az zaman kaybettirmiyor ki bize. Hatta iyisinin iyisi, emojiler. Valla çağın hızlı şairleri bana sorarsanız.

Neymiş o eskiden, satırlarca duygu anlatma çabaları. Şimdi öyle mi ya?

Koy seni ifade eden emojiyi, olsun bitsin.

Trafik ışıklarındayız arabamızla. O ne, sarı yandı! Haydi klaksona kuvvet. Basın, basın, basın… İnsanlar kör vallahi. Burunlarının ucundaki ışığı görmüyorlar.

Peki bayram tatillerinde, tatile çıkmadan önce aile ziyaretlerini sıkıştırıverenlerden misiniz? Annenizin özene bezene yaptığı yemeğe kalamayan, tatlının bir tanesini yiyebilen ve apar topar tatile gidenlerden misiniz? Biz öyleyiz, ne yalan söyleyeyim. Ama bu sayede bir taşla iki kuş vuruyoruz. Hem büyüklerin gönlünü yapıyoruz hem de evdekilerin tatil ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Bayram demişken, o bize gelen ve pek beğendiğimiz mesajları başkalarıyla paylaşmak da az kolaylık değil. Yoksa ara dur, herkese başka başka güzel söz.

Evde işi yetiştirme gayretimizi de göz ardı etmeyelim canım. Ne büyük başarılar sağlamıştır bize. Yöneticimiz bizi takdir etmiş, müşterilerimiz de mutlu olmuştur pek çok defa.

Allah bu tabletleri icat edenlerden sağ olsun. Yoksa çocuğun susacağı da yok.

İyi ki uzaktan kumandalar var. Hem hızlı, hem de bizi boşu boşuna ayağa kalkmaktan kurtarıyor.

Neyse, kalkmak zorundayım şimdi. Harika bir hamburger menü bitirdim bu arada. Yazıyı da attach yapıyorum hemen.

Yaşasın hız.

Grş…


3 Görüşler “Aman, Acele Edin!

  • Şuan hzlca Ltt Mchatto’mu ydmlayıp, hzlca yznza gz gzdrp, bğni likelarımı gndrip, sz yrm yzıp, ışık hznda plzda blnan odama gdyrm. İnnır msnz, bnlrın hpsni de aynn ddğiniz gibi asansrün içnde ypyrm. Eeeeee ne dmşlr; “Vakit, nakittir.” 😉🤗😎😀💵💵💶💰🍵⏳📱📲
    Evet maalesef hayat artık bu hızda ilerlemeye başladı. Teknoloji ilerleyip bizler mental olarak yerimizde saydıkça da, çok daha büyük hızlara ulaşacağımız aşikar.

  • Belli bir süre inanamadık. Oğlum ile beraber okuduk ve çok alaycı buldu. Böyle insanlar da var tabii. Az değil. Ama siz böyle değilsinizdir. Ne İzgören akademi ne de uğur böcükleri;)

  • Hayatımız hızlanıyor hızlanmasına da oh ne güzel herşeyi de hızlıca halledelim ama bu arada en çok kalplerimizi ihmal ediyoruz. Bırakalım dünya dönsün herşey hızlansın biz yavaş bir şekilde kalplerimize bakalım.(LÜTFEN)😊😊😊😇😇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir