empty

english-falg-0 turkiye-0

Logomuz Ne Anlatıyor?

ANA SAYFA \ HAKKIMIZDA \ LOGOMUZ
 

Logomuz Ne Anlatıyor?

izgoren_akademi_logoİçindeki 5 siyah nokta, 5 değerimiz.

Turuncu: Kurumumuzun sıcaklığını, samimiyetini ve canlılığını anlatıyor. Aynı zamanda dikkat çekici ve yaratıcılığı anlattığına inandığımız için tercih ettik. Ayrıca Türk kültüründe kırmızıya yakın bir turuncunun gücü ve bilgiyi anlattığını biliyoruz. Ayrıca güneşi logomuzun içine aldığımıza inanıyoruz. Eğitim, çevreye ışık yaymaksa, doğal ve tükenmez enerji kaynağı olan, içimizi ısıtan güneş uğur böceğinin içinde yer alıyor.

Siyah: Gücü, köklü bir geçmişe sahip olmayı ve asaleti anlatıyor.

Yazı karakteri olarak “Century Gothic”i tercih ettik. Yazım stili olarak tecrübeli, yenilikçi ve profesyonel bir algısı olduğunu düşünüyoruz.

Uğur Böceklerimiz en gurur duyduğumuz yanımız, başımızın üstünde. Herkese bizi hatırlatıyor.

Uğur böceğinin birebir çizimi yerine bu biçimi böceğin aslının çizilmesinden ya da fotoğrafından çok daha etkili olduğunu düşünüyoruz. Gören için biraz düşünme ve hayal etme şansı bırakıyor. Ayrıca zihnimizin bütünü tamamlama eğilimine de fırsat veriyor. Bu açıdan anlık bile olsa kişiyi düşündüren bir işlev üstlenmiş durumda.

Siyah çizgideki içe dönük ve çemberimsi biçimde kalan kıvrımlar “tamamlanmamışlığı, enerjiyi, hareketi” çağrıştırıyor. Logoyu gören için “Senin de yapacağın, düşüneceğin bir şey olabilir. Sen de onu tamamla” dedirtiyor.

Alttaki eğik ve sonsuza uzanarak yok olan çizgiler ise, geleceği anlatıyor. Dünden bugüne çoğalarak arttığımızı, geleceğe uzanacağımızı gösteriyor.