empty

english-falg-0 turkiye-0

Blog

ANA SAYFA \ BLOG
 
Pazartesi, 22 Mayıs 2017 10:18

Fobimi Nasıl Hobi Yaptım

Yazan İnan Acılıoğlu

Fobimi_Nasl_Hobi_Yaptm

Ölüm korkusuna en yakın duygudur, topluluk önünde konuşma fobisi.

Çarşamba, 17 Mayıs 2017 11:47

Akla Ziyan Bir İş Görüşmesi – 1

Yazan İnan Acılıoğlu

 

1

Mayıs 2014. Telefon geldi; İsviçre Zürih’ten aradılar. Yabancı menşeili, dünya genelinde 40 Bin çalışanı olan ve Türkiye’de de faaliyet gösteren küresel bir ilaç/medikal firması, Türkiye’de bir başka medikal firmasını satın almış. Her iki şirketin ülkedeki operasyonlarını birleştirecek bir Operasyon Müdürü arayışında olduklarını; bana da linkedin üzerinden ulaştıklarını belirttiler.

Cuma, 12 Mayıs 2017 10:43

PEKİ YA GENÇLER HAKLIYSA

Yazan İnan Acılıoğlu

peki-ya-gencler-hakliysa

Hala anlamaya çalıştığımız, zaman zaman çatıştığımız, beraber çalışmakta ve üstleri olarak yönetmekte zorlandığımız gençler, ya haklıysa?

Pazartesi, 08 Mayıs 2017 11:40

Boncuk

Yazan Hilal Doymuş

boncuk-hilal-doymusJPG

Mart ayının kazma kürek yaktırır günlerinden birinde Kapadokya’da nazar boncuğu arıyordum ama özellikle ‘o’ nazar boncuğunu arıyordum. Henüz sezon açılmadığı için tezgâhların çoğu kapalı, açık olan neredeyse hepsine baktık ama yok… Artık ümidimi kestiğim ya da onu bulmak konusundaki inatçı ciddiyetimden kendim bile sıkıldığımdan sadece sıcak bir şeyler içmek için Güvercinlik Vadisi’nde durduk. Geçerken yine de tezgâhlara bakmaktan gözümü alamadım. Arkadaşımla ‘bu değil, bu da değil’ muhabbeti yaparken bizimle pek de alakadar görünmeyen 25 yaşlarındaki gençle göz göze gelip selamlaştım. Bakışındaki gülümsemeden bir süredir yanımızda olduğunu ve benim ümitsiz konuşmalarıma şahit olduğunu fark ettim.

 

yeni-bir-kavram-onerisi-problemsizlik-gercegi

4 yıldır verdiğim eğitimlere baktığımda insanlarla bir arada olmamı en fazla sağlayan başlığın ‘’Problem Çözme Teknikleri’’ olduğunu gördüm. Anladığım o ki; problem kavramı iş dünyamızın tatlı belası. Kavramın akademi öğretisindeki tanımı şöyle: “Nefes almaya başladığımız andan itibaren çözmeye başladığımız şey.” Gerçekten de öyle. Doğumdan hemen sonra hayata tutunabilmek için ilk nefesi almak zorundayız. Popomuza vurulan ufak şaplak göğüs kafesimizi hareket ettirir ve başlarız o nefesi almaya. Ancak havanın bileşimindeki oksijen o körpecik ciğerlerimizi yakar. Ağlamamız bu yüzden. Kısa sürede çözeriz bu problemi ve bizi ilk başta ağlatan eylem aynı zamanda hayata tutunmamızı da sağlar. Hayatın gerçeklerine dair ilk ipucuyu burada görüyoruz

Önceki
1

En Çok Okunanlar